Hotline
Hakkımızda

Değerli kurucularımızın 1973 yılında yaptıkları girişim sonucu bölgenin ilk modern un üretim tesisinin temelleri atılmış olup, 120 ton/gün kapasite ile üretime başlanmıştır. İlerleyen zamanlarda artan tüketim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Malatya-Yeşilyurt ilçesinde bugünkü tesisimizin temelleri atılmış ve 1986 yılında, 24.000 m² alan üzerine kurulu 250 ton/gün kapasiteli yeni tesisimizde üretime başlanmıştır. Müşterilerine kaliteli hizmet ve ürün sunmayı ilke edinen firmamız zaman içerisinde teknolojik gelişmeleri takip ederek, gerekli modernizasyonları tamamlayarak 400 ton/gün kapasitesi ve PİMAR UN markası ile üretime devam etmektedir.

1991 yılında 300 ton/gün üretim kapasiteli bölgenin ilk özel yem fabrikası kurularak, yüksek protein ve enerji içerikli büyük ve küçükbaş hayvan yemleri ile bir çığır açılmış ve  PİMAR YEM markası ile hayvancılık sektörüne hizmet verilmeye başlanmıştır. Zaman içerisinde teknoloji de yaşanan  yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek modernizasyon çalışmalarıyla 750 ton/gün üretim kapasitesine ulaşan yem fabrikamız pelet, granül ve toz yem çeşitlerinin yanında yapmış olduğu saha çalışmalarıyla; tanınan ve aranan bir marka olma özelliğini kazanmıştır. 

2001 yılında LPG sektöründe bölgenin saygın firmalarından olan Oralgaz A.Ş. ni bünyesine katarak enerji sektöründe faaliyete başlanmış ve 2006 yılından itibaren QGAS markasıyla ulusal olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 

2010 yılında VTM Akaryakıt A.Ş.’ni kurarak QPLUS markasıyla ulusal pazarda akaryakıt dağıtım  faaliyetine başlamıştır 

Bugün ikinci kuşak yönetiminde 20.000 ton kapasiteli stoklama imkanı, yurtiçi ve yurtdışında 1000’in üzerinde Un ve Yem bayisi, 200’e yakın LPG ve  akaryakıt bayisi, kendilerini sürekli yenileyen ve gelişime açık yüzlerce çalışanı, müşteri ve tedarikçileriyle oluşturduğu ekip ruhu ve çok çeşitli ürün yelpazesi ile üretimdeki sosyal sorumluluk anlayışını en üst düzeyde tutarak, kalite standartlarını sürekli yükselterek, yoğun rekabet ortamında ilkeli ve dürüst üretici vasfını koruyarak; güven duyulan bir marka, öncü bir firma olmanın, Türkiye ekonomisine katma değer sağlamanın haklı gururunu yaşarken; 

Kuruluşumuzun 50. Yılı olan 2023 yılında; sektörlerimizde Türkiye'nin  en iyi ilk on markaları arasına girerek, global ölçekte bir firma olma hedefimize emin adımlarla ve sizlerle yürüyoruz.